Hírek
2017. Október 12. 12:20, csütörtök |
Belföld
Forrás: infovárosok/ugyeszseg
Ütött, rúgott, verekedett, illetve autó és kaput rongált

Súlyos testi sértés bűntettének kísérlete és más bűncselekmények miatt emelt vádat a Tatabányai Járási és Nyomozó Ügyészség egy 21 éves, előzetes letartóztatásban lévő tatabányai férfival szemben.
Az ittas férfi március 26-án Tatabányán az utcán parkoló személykocsi motorháztetejére ráugrott, az autó tetején átszaladt, annak hátsó ablaküvegét kitörte, és megrongálta a csomagtér ajtaját. A férfi ezt követően az egyik közeli presszóhoz ment, annak kapuját többször megrángatta, melynek következtében a kapu zsanérjai kiszakadtak.
Az elkövető két nappal később az egyik tatabányai pékségben minden előzmény nélkül lefejelte, majd ököllel arcon ütötte az ott vásárló férfit, akinek 8 napon belül gyógyuló sérülést okozott. Ezt követően az üzlet előtt az utcán megrúgta a volt barátnőjét, aki a földre esett, de sérülést nem szenvedett.
A férfi kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartásai alkalmasak voltak arra, hogy megbotránkozást, riadalmat keltsenek.
A férfi április 8-án ittasan megjelent az egyik tatabányai dohányboltban, ahol a vásárlást követően visszakapott aprópénzt szétszórta a pulton. Az elkövető trágár szavakkal illette a nőket, artikulálatlanul kiabált, a vasrácsot nekicsapta az ajtónak, a dohánybolt ajtaját megrugdosta, ezért egy férfi szólt neki, hogy hagyja abba, és elhúzta őt onnan. Az elkövető azonban az őt csitító férfit megveréssel fenyegette meg, majd nagy erővel, ököllel megütötte az arcát. A bántalmazó ütése alkalmas volt 8 napon túl gyógyuló sérülés okozására.
A járási ügyészség a férfit súlyos testi sértés bűntettének kísérletével, garázdaság, illetve rongálás vétségével vádolja. Az elkövető büntetőjogi felelősségéről a Tatabányai Járásbíróság dönt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 14. 07:48, hétfő | Belföld
Változékony idő várható a héten, de Húsvétvasárnap már ismét enyhe, napos, tavaszi időre kell készülni
A hét első felében még erősen felhős, borult lesz az ég, többfelé lehet eső, saras eső, majd csökken a csapadék esélye, melegedés kezdődik és a hét közepén akár 26-27 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban.
2025. Április 13. 11:10, vasárnap | Belföld
NAV: közeleg a gépjárműadó befizetésének határideje
Közeleg az április 15-i határidő, az autósok több mint fele már befizette a gépjárműadót, a 3,3 millió érintett közül 1,7 millióan - közölte az MTI-vel vasárnap a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2025. Április 13. 10:38, vasárnap | Belföld
Bemutatták a MOHU új fesztiválautomatáját a budapesti Vivicittá futóversenyen
A MOHU bemutatta a vállalat új fesztiválautomatáját a budapesti Telekom Vivicittá futóversenyen - közölte a cég kommunikációjáért felelős ügynökség szombaton az MTI-vel.
2025. Április 12. 07:42, szombat | Belföld
Orbán Viktor miniszterelnök Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában
Orbán Viktor magyar miniszterelnök pénteken Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.