Városlista
2025. április 18, péntek - Andrea

Hírek

2013. Június 30. 11:16, vasárnap | Helyi
Forrás: MTI

Rezsicsökkentés - DRV: havonta 700 forinttal is csökkenhet a víz- és csatornadíj

Rezsicsökkentés - DRV: havonta 700 forinttal is csökkenhet a víz- és csatornadíj

Havonta akár 700 forinttal is csökkenhet a víz- és csatornadíj egy átlagos - havonta hat köbméter - vízfogyasztású család esetében a júliustól életbelépő 10 százalékos rezsicsökkentés következében.

A rezsicsökkentésről szóló közleményük szerint biztosítják fogyasztóikat arról, hogy a törvényi előírásokat maximálisan teljesíteni fogják, a július 1-je után kibocsátott számláikban ennek megfelelően a már csökkentett díjak és fizetendő összegek jelennek meg.
Szeretnék, ha minden fogyasztónk tisztában lenne azzal, hogy a rezsicsökkentés hogyan érvényesül a víz- és csatornadíjakról szóló számlákban - fogalmazott Winkler Tamás vezérigazgató, hozzátéve: ezért tájékoztató levelekkel, a honlapjukon közzétett információkkal segítik a felhasználókat.

A DRV Zrt. praktikus tanácsokkal is ellátta fogyasztóit annak érdekében, hogy a rezsicsökkentés általi megtakarítás valóban a felhasználónál realizálódjon, így például azzal, hogy a határidőre történő fizetéssel olyan többletköltségek megfizetésétől mentesülnek, melyek már 30 napos késedelmes fizetés esetén is - egy átlagos vízfelhasználású család - a tíz százalékos rezsicsökkentésből származó megtakarítását felemésztheti - olvasható a közleményben, mely szerint arra kérték a fogyasztókat, jelentsék be a vízmérők június 30-i állását, mivel ez alapján tudják a július 1-je előtti és utáni időszak fogyasztásának díját meghatározni.

Azzal kapcsolatosan, hogy a rezsicsökkentés miként érinti a társaságot, azt írták: a csökkenő árbevételt költségoptimalizálással, illetve a működési terület bővítésével kompenzálják.

(MTI)

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Április 17. 07:45, csütörtök | Életmód

Nébih: biztonságos és kiváló minőségű a magyar hús

A szigorú élelmiszerlánc-felügyeleti hatósági rendszer, benne a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) is garantálja, hogy kizárólag biztonságos magyar hús kerülhet a lakossághoz a húsvéti ünnepekre készülve is

2025. Április 17. 07:44, csütörtök | Külföld

Egy politikai múlttal nem rendelkező orvos lett Szerbia új miniszterelnöke

Megválasztotta Szerbia új kormányát az ország parlamentje szerdán, az új miniszterelnök a politikai múlttal nem rendelkező Djuro Macut endokrinológus lett.