Városlista
2025. április 13, vasárnap - Ida

Hírek

2011. Október 21. 07:13, péntek | Külföld
Forrás: OrientPress

Megölték Kadhafit

A líbiai Átmeneti Nemzeti Tanács szóvivője hivatalosan is megerősítette csütörtökön Moammer Kadhafi halálhírét. Tudatjuk a világgal, hogy Kadhafit megölték a forradalmárok - mondta Abdel Háfez Goga szóvivő Bengáziban.

A NATO csütörtök délutáni első tájékoztatásában nem tudta megerősíteni Moammer Kadhafi volt líbiai vezető elfogásának, illetve halálának a hírét. Az atlanti szövetség brüsszeli székházában közölték: aznap reggel a NATO légiereje Szirt térségében csapást mért két olyan katonai járműre, amelyet a Kadhafi-párti erők használtak. A két jármű egy nagyobb, mozgó járműcsoport része volt - tették hozzá.

Eközben egy Kadhafi-párti tévécsatorna internetes oldalán hevesen tagadta, hogy az ezredest elfogták vagy megölték volna. Kadhafi 'jó egészségnek örvend', az egész 'csak pletyka, és nem ez az első alkalom, hogy hasonló félretájékoztatáshoz folyamodtak' - írta a honlap.

A 69 éves Kadhafi az ÁNT tisztségviselője szerint hajnalban halt meg, miután tűzharcban mindkét lábán, illetve fején is megsebesült. A volt líbiai vezető egy konvojban próbált meg elmenekülni, de a NATO harci repülőgépei megtámadták.

A megbukott rezsim védelmi minisztere, Abubakr Júnisz Dzsaber is életét vesztette az akcióban.

Kadhafinak augusztus 27-én veszett nyoma. A diktátor halálhírére Tripoli lakosai az utcára vonultak ünnepelni. Minderről a köztévé tájékoztatott.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 12. 07:46, szombat | Külföld

Hszi Csin-ping: a vámháborúnak nincs győztese

2025. Április 12. 07:43, szombat | Külföld

Fehér Ház: Donald Trump különmegbízottja közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyinnal a tűzszünet előmozdítása érdekében

Az amerikai elnöki különmegbízott Oroszországban közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyin elnökkel az ukrajnai tűzszünet előmozdítása érdekében – közölte a Fehér Ház szóvivője pénteken.

2025. Április 10. 07:07, csütörtök | Külföld

Donald Trump 90 napra felfüggesztette a vámokat, Kínát kivéve

Donald Trump 90 napos szünetet rendelt el az amerikai vámok alkalmazása terén, egyben azonnali hatállyal megemelte a Kínára vonatkozó vámtételt 125 százalékra.

2025. Április 08. 07:54, kedd | Külföld

Londoni elemzők: recessziós kockázatot jelentenek a vámok az amerikai gazdaságban

Londoni pénzügyi elemzők szerint recessziós kockázatot jelentenek az amerikai gazdaságban a meredeken megemelt importvámok hazai inflációs és fogyasztási hatásai.