Városlista
2025. március 12, szerda - Gergely

Hírek

2013. Szeptember 17. 10:17, kedd | Helyi
Forrás: MTI

Komplex árvízvédelmi beruházás uniós támogatással a Kapos mentén

Komplex árvízvédelmi beruházás uniós támogatással a Kapos mentén

Kaposvár belterületének árvízi biztonságát szolgálja a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság komplex árvízvédelmi beruházása a Kapos folyó mentén

- jelentette be a somogyi megyeszékhelyen megkezdett munkálatok helyszínén hétfőn tartott sajtótájékoztatón Márk László, a társaság igazgatója.

Beszámolt arról, hogy az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával megvalósuló fejlesztés két projektből áll. az egyikben 550 millió forintból Kaposvártól nyugatra egy 120 hektáros területen vésztározót alakítanak ki a Kapos mentén, egyúttal rendezik a Kapos vésztározó alatti szakaszát. A másikban mintegy 600 millió forintos fejlesztés keretében további szakaszokon, összességében 18 kilométeren rendezik a folyó medrét.
A tározóban árhullám esetén 1,7 millió köbméter vizet lehet visszatartani, így csak a belterületi szakasz kiépítettségének megfelelő vízhozam jut tovább a folyóban - magyarázta az igazgató. A fejlesztések eredményeként olyan kiegyensúlyozott vízjárás alakul ki, amely nemcsak Kaposvár belterületét, hanem a Kapos Kaposvár alatti, most még belvizekkel erősen veszélyeztetett szakaszát is képes ezektől a terhelésektől megvédeni.
Tóth István (Fidesz-KDNP), Kaposvár alpolgármestere a beruházás kapcsán azt hangsúlyozta, árvízügyben ez az egyik legfontosabb bejelentés, mert a munkák befejezése után a kaposváriak biztonságban érezhetik magukat, és nem fog megtörténni az, ami 2005-ben, amikor belterületi lakóházakban több tízmillió forintos kárt okozott az árvíz.
A Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság a kivitelezési munkálatokkal a tervek szerint 2014. június 30-ig végez.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Január 07. 08:10, kedd | Helyi

131 autóbuszt vásárol a MÁV

Dízelüzemű és hidrogénmeghajtású buszok beszerzésével folytatja idén a járműfiatalítási programját a MÁV-csoport - közölte a társaság hétfőn az MTI-vel.

2025. Március 11. 14:23, kedd | Sport

Kermor Motorsport: Bonus Cup és CEE1 gokartos Versenyhétvége Jesoloban.

Íme a versenyzői beszámolók…

2025. Március 11. 07:47, kedd | Sport

Nemzetek Ligája - Dárdai Bence és Tóth Alex először a keretben

Először kapott meghívást a magyar labdarúgó-válogatott keretébe a VfL Wolfsburgban futballozó Dárdai Bence és a ferencvárosi Tóth Alex.

2025. Március 11. 07:45, kedd | Életmód

Csaknem negyven percig működött a Holdon a Puli magyar cég vízszimatolója

A magyar űrtechnológiai vállalat, a Puli Space Technologies vízszimatolója, a Puli Lunar Water Snooper (PLWS) csaknem 40 percig működött a Holdon, és adatokat küldött extrém hidegben, -55 Celsius-fokban