Hírek
2013. Július 07. 21:52, vasárnap |
Helyi
Forrás: SMRFK
Belga tutajosok a Balatonon

Gumiabroncsból és fadarabokból épített "tutajon", kerti lapátokkal evezve vágott neki a Balatonnak péntek este 13 belga állampolgár, miközben másodfokú viharjelzés volt érvényben.
A Balatoni Vízirendészeti Kapitányságra 2013. július 5-én este bejelentés érkezett, hogy a Zamárdi előtti vízterületen több személy egy azonosíthatatlan eszközön Tihany irányába sodródik, miközben elsőfokú viharjelzés volt érvényben.
A vízirendőrök a rendőrségi helikopter segítségével pár perc múlva megtalálták a társaságot, akik egy teherautó gumiabroncs belsőkből és fadarabokból épített úszóalkotmányon kerti lapátokkal eveztek. A rendőrök a 13 belga állampolgárt kimentették és a szolgálati kisgéphajóval – az úszóalkalmatosságot kivontatva - visszavitték őket a zamárdi partszakaszra, ekkor már másodfokú viharjelzés volt érvényben.
(Kép és szöveg: SMRFK)
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Április 18. 09:52, péntek | Kék hírek
Elhunyt Varga Ákos motorversenyző
Közlekedési balesetben elhunyt Varga Ákos, az első magyar motorversenyző, aki teljesítette a Dakar-ralit.
2025. Április 18. 09:52, péntek | Életmód
Ferenc pápa egy római börtön rabjaival találkozott nagycsütörtök délután
Ferenc pápa a Vatikánhoz közeli Regina Coeli börtönbe látogatott el nagycsütörtök délután, ahol rabokkal találkozott, majd nagyon röviden újságíróknak is nyilatkozott.
2025. Április 18. 09:49, péntek | Életmód
MÁV: forgalomba állt az első Henschel dízelmozdony a Balaton északi partján
A MÁV új dízelmozdonya csütörtöktől a Balaton északi partján, Balatonfüred és Tapolca között teljesít szolgálatot - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója csütörtökön a Facebookon.