Hírek
2017. Július 31. 18:02, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Árokba borult egy veszélyes anyagot szállító tartálykocsi Tuzsérnál

Úgynevezett fáklyázással semmisítik meg a múlt hétfőn Tuzsér és Komoró között árokba borult tartálykocsiban maradt veszélyes anyagot kedden a baleset helyszínén -
közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság hétfőn az MTI-vel. A jármű etilén-oxidot szállított Oroszországból, az úti célja Románia lett volna.
Az egy héttel ezelőtt történt balesetben a jármű - az MTI információi szerint román állampolgárságú - vezetője meghalt, a robbanásveszélyes anyagot tartalmazó tankkonténer azonban nem sérült meg. Csütörtökön az etilén-oxid több mint kilencven százalékát átfejtették és elszállították a helyszínről, kedden pedig megkezdik a maradék anyag helyszíni megsemmisítését.
Dóka Imre, a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI érdeklődésére elmondta, hogy Magyarországon és Európa más országában sem fordult még elő olyan baleset, amelyben ez az anyag is érintett volt. A szabályok szerint ha a baleset során nem kerül a környezetbe veszélyes anyag, akkor az átfejtéséről és elszállításáról a szállítmányozónak kell gondoskodnia. A fokozottan tűz- és robbanásveszélyes anyag megsemmisítésére a cég speciális mentőcsoportot hívott segítségül Németországból, és a kármentesítés csak az ő megérkezésük után indulhatott el - magyarázta a munkálatok elhúzódását a szóvivő.
Dóka Imre hangsúlyozta, a baleset és az átfejtés során sem került a levegőbe semmilyen káros anyag, a katasztrófavédelem mobil laborja a helyszínen folyamatosan méréseket végzett, a tűzoltók pedig biztosították és jelenleg is biztosítják a helyszínt.
A tartályban lévő maradék etilén-oxidot úgynevezett fáklyázási eljárással égetik el kedden, a munkálatokat hang- és fényhatás kísérheti, ami a környezetre és a lakosságra nem jelent veszélyt - tájékoztatott a katasztrófavédelem.
A műszaki mentés idejére fenntartják a 4145-ös út Tuzsér és Komoró közötti szakaszán korábban elrendelt útlezárást, de ezúttal nem korlátozzák a vasúti közlekedést, és lakosságvédelmi intézkedést sem kell elrendelni - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 14. 07:48, hétfő | Belföld
Változékony idő várható a héten, de Húsvétvasárnap már ismét enyhe, napos, tavaszi időre kell készülni
A hét első felében még erősen felhős, borult lesz az ég, többfelé lehet eső, saras eső, majd csökken a csapadék esélye, melegedés kezdődik és a hét közepén akár 26-27 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban.
2025. Április 13. 11:10, vasárnap | Belföld
NAV: közeleg a gépjárműadó befizetésének határideje
Közeleg az április 15-i határidő, az autósok több mint fele már befizette a gépjárműadót, a 3,3 millió érintett közül 1,7 millióan - közölte az MTI-vel vasárnap a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2025. Április 13. 10:38, vasárnap | Belföld
Bemutatták a MOHU új fesztiválautomatáját a budapesti Vivicittá futóversenyen
A MOHU bemutatta a vállalat új fesztiválautomatáját a budapesti Telekom Vivicittá futóversenyen - közölte a cég kommunikációjáért felelős ügynökség szombaton az MTI-vel.
2025. Április 12. 07:42, szombat | Belföld
Orbán Viktor miniszterelnök Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában
Orbán Viktor magyar miniszterelnök pénteken Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.