Hírek
2023. November 18. 06:00, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Adaptive Hussars 23 - Közös lőgyakorlatot tartottak a magyar és az olasz katonák Hajdúhadházon

Nicola Zanelli altábornagy, a NATO Szövetséges Szárazföldi Parancsnokság parancsnokhelyettese is megtekintette a NATO Előretolt Szárazföldi Többnemzeti Harccsoport magyar és olasz katonáinak közös lövészetét Hajdúhadházon.
Az Adaptive Hussars 2023 többnemzeti országos gyakorlat a Magyar Honvédség felkészültségének ellenőrzése mellett lehetőséget nyújt a NATO együttműködés mélyítésére és integrálja a szövetséges partnereket az ország védelmi terveibe - olvasható a Honvedelem.hu.
A nemzetközi program részeként az MH Klapka György 1. Páncélosdandár honvédjei, valamint olasz ejtőernyős katonák szakharcászati foglalkozáson vettek részt, amely során éleslövészetet is végrehajtottak.
"Nicola Zanelli altábornagy elégedett volt azzal az eredményes kiképzéssel, amit a gyakorlat részeként a nemzetközi erők közösen folytatnak" - idézi a honvedelem.hu Jakab Zsolt alezredest, a NATO Előretolt Szárazföldi Többnemzeti Harccsoport parancsnokát.
"A magyar és az olasz katonák a szakaszszintű lőgyakorlaton megismerik egymás képességeit. A feladatvégrehajtás napnyugta után sem ér véget: harckocsizóink, illetve a légierővel együttműködve a felderítőink is egész éjszaka gyakorolnak" - mondta a közös foglalkozásról Bánfalvi Gergely őrnagy, a harccsoport parancsnokhelyettese.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld
Magyar módszerrel a kiégés ellen
Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!
2025. Április 10. 07:11, csütörtök | Belföld
Kitartóan veszik az államkötvényt a magyarok
ÁKK: töretlen a lakosság bizalma az állampapírok iránt.
2025. Április 10. 07:09, csütörtök | Belföld
Nagy István: továbbra sincs új kitörés, a kormányülésen is napirenden volt a védekezés
Továbbra sincs új kitörés, eredményes védekezés a ragadós száj- és körömfájás ellen - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra szerdán feltöltött videóban.
2025. Április 10. 07:08, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor megállapodott a telekommunikációs szolgáltatókkal
A nagy telekommunikációs szolgáltatók nem emelik áraikat jövő július 1-jéig, az a szolgáltató, amely az idén már emelt, visszaviszi árait a január 1-jei szintre